Loading...
  • FlexSlider image
  • FlexSlider image
  • FlexSlider image

E-Mail Marketing

 

E-mail, günümüzde sıkça kullanılan iletişim araçlarından biridir.

 

Hemen hemen herkesin kişisel ya da işi için kullandığı en az bir tane e-mail hesabı var.

 

Ayrıca e-mail, reklamlar veya tanıtımlar için hedef kitleye ulaşmak adına üreticilerin, şirketlerin, markaların ve satıcıların kulandığı en etkili yöntem diyebiliriz.

 

Dolayısıyla E-mail Marketing; elektronik postanın (e-mail), bir pazarlama şekli olarak kullanılmasıdır.

 

Bu pazarlama yönteminin en güzel yanı, tüketicilerle birebir ve doğrudan iletişime geçme olanağı sunmasıdır. Ancak E-mail Marketing yönteminden gerektiği gibi yüksek verim alabilmek için belirli kurallara titizlikle uymakla mümkün olmaktadır.

 

E-mail Marketing, genel olarak gönderilen mesajların belirlenmiş hedef kitleye direkt olarak elektronik posta ile iletilmesini sağlayan bir pazarlama yöntemi olarak tanımlanıyor. E-mail Marketing, bu pazarlama yöntemini kullananlar için doğru kullanıldığında önemli bir maliyet avantajı sağlayan ve düzenlenen kampanyaların geri dönüşlerinin çok etkili bir şekilde raporlanabildiği bir sistemdir.

 

 

 

Bir E-mail Marketing uygulamasında bir elektronik postanın gönderiminde gönderilen mesajlardan ne kadarının başarıyla ulaştığı, bunlardan kaçının kullanıcı tarafından görüntülendiği, kaç kullanıcının üyelikten çıktığı vs. gibi bilgiler detaylı bir rapor halinde görülebiliyor. E-mail Marketing ayrıca Affiliate Marketing sisteminin bir parçası olarak ta çok yaygın kullanılmaktadır. Affiliate Marketing sisteminde hedef kitlenin ne kadar önemli olduğu düşünülürse E-mail Marketing ile yapılan pazarlama yönteminin önemi de daha bir ön plana çıkmaktadır.